Продукція > JB CAPACITORS > JRB2A470M05001000125000B
JRB2A470M05001000125000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 100V; Ø10x12mm; Pitch: 5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 100V
Body dimensions: Ø10x12mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Height: 12mm
Diameter: 10mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 100V; Ø10x12mm; Pitch: 5mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 47µF, Operating voltage: 100V, Body dimensions: Ø10x12mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Height: 12mm, Diameter: 10mm, Service life: 2000h.