Продукція > JB CAPACITORS > JRB2E101M07501600250000B
JRB2E101M07501600250000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 250VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø16x25mm
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 16mm
Height: 25mm
Operating voltage: 250V DC
Service life: 2000h
Terminal pitch: 7.5mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 250VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Capacitance: 100µF, Tolerance: ±20%, Body dimensions: Ø16x25mm, Mounting: THT, Operating temperature: -40...105°C, Diameter: 16mm, Height: 25mm, Operating voltage: 250V DC, Service life: 2000h, Terminal pitch: 7.5mm.