Продукція > JB CAPACITORS > JRB2G330M05001300200000B
JRB2G330M05001300200000B Jb Capacitors
JRB-105.pdf
Виробник: Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø13x20mm; Pitch: 5mm
Mounting: THT
Type of capacitor: electrolytic
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 33µF
Terminal pitch: 5mm
Diameter: 13mm
Body dimensions: Ø13x20mm
Height: 20mm
Operating voltage: 400V DC
Tolerance: ±20%
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 400VDC; Ø13x20mm; Pitch: 5mm, Mounting: THT, Type of capacitor: electrolytic, Operating temperature: -40...105°C, Capacitance: 33µF, Terminal pitch: 5mm, Diameter: 13mm, Body dimensions: Ø13x20mm, Height: 20mm, Operating voltage: 400V DC, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h.