Продукція > JB CAPACITORS > JRB2G470M07501600200000B
JRB2G470M07501600200000B Jb Capacitors
JRB-105.pdf
Виробник: Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø16x20mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø16x20mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Height: 20mm
Diameter: 16mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø16x20mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 47µF, Operating voltage: 400V DC, Body dimensions: Ø16x20mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -40...105°C, Height: 20mm, Diameter: 16mm.