Продукція > JB CAPACITORS > JRG1C151M02500630115000B
JRG1C151M02500630115000B
JRG1C151M02500630115000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 150uF; 16VDC; Ø6.3x11.5mm; ±20%; JRG
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø6.3x11.5mm
Terminal pitch: 2.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Height: 11.5mm
Diameter: 6.3mm
Manufacturer series: JRG
Capacitors features: long life
на замовлення 258 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 160
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 150uF; 16VDC; Ø6.3x11.5mm; ±20%; JRG, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 150µF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø6.3x11.5mm, Terminal pitch: 2.5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Height: 11.5mm, Diameter: 6.3mm, Manufacturer series: JRG, Capacitors features: long life.