JS181755-AA
JS181755-AA Panasonic Electronic Components
AC%20Film%20Caps.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 7.5UF 180VAC QC TERM
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Termination: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 180V
Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 7.5 µF
Size / Dimension: 1.555" L x 0.689" W (39.50mm x 17.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 7.5UF 180VAC QC TERM, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Termination: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 180V, Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 7.5 µF, Size / Dimension: 1.555" L x 0.689" W (39.50mm x 17.50mm).