Продукція > JOYIN > JVR07N561K65PU5
JVR07N561K65PU5 JOYIN
JVR-N-series.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: zinc-oxide; THT; 350VAC; 460VDC; 560V; 1.2kA; Ø7mm; Ø: 7mm
Type of varistor: zinc-oxide
Mounting: THT
Max. operating voltage: 350V AC; 460V DC
Varistor voltage: 560V
Varistor max current 8/20µs: 1.2kA
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø7mm
Diameter: 7mm
Height: 7mm
Energy E10/1000µs: 39J
Manufacturer series: JVR
Tolerance: ±10%
Power: 0.25W