Продукція > JOYIN > JVR10S820K87PU5
JVR10S820K87PU5 JOYIN
JVR-S-series.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: zinc-oxide; THT; 50VAC; 65VDC; 82V; 3.5kA; Ø10mm; Ø: 10mm
Type of varistor: zinc-oxide
Mounting: THT
Max. operating voltage: 50V AC; 65V DC
Varistor voltage: 82V
Varistor max current 8/20µs: 3.5kA
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: Ø10mm
Diameter: 10mm
Height: 10mm
Energy E10/1000µs: 14J
Manufacturer series: JVR
Tolerance: ±10%
Power: 0.4W