Продукція > JOYIN > JVR14N241K
JVR14N241K
JVR14N241K JOYIN
VARISTORS_14.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 150VAC; 200VDC; 240V; ±10%; 4.5kA; 67J
Type of varistor: metal-oxide
Mounting: THT
Max. operating voltage: 150V AC; 200V DC
Varistor voltage: 240V
Varistor voltage tolerance: ±10%
Varistor max current 8/20µs: 4.5kA
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: Ø16.5mm
Energy E10/1000µs: 67J
Power: 0.6W
Leads dimensions: Ø0.8x24mm
Height: 16.5mm
Diameter: 16.5mm