Продукція > JOYIN > JVR14N270K87PU5
JVR14N270K87PU5 JOYIN
JVR-N-series.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: zinc-oxide; THT; 17VAC; 22VDC; 27V; 1kA; Ø14mm; Ø: 14mm
Manufacturer series: STANDARD
Kind of package: bag
Power: 0.1W
Energy E10/1000µs: 6.9J
Tolerance: ±10%
Max. operating voltage: 17V AC; 22V DC
Varistor voltage: 27V
Varistor max current 8/20µs: 1kA
Mounting: THT
Leads: straight
Type of varistor: zinc-oxide
Terminal pitch: 7.5mm
Height: 14mm
Diameter: 14mm
Body dimensions: Ø14mm