Продукція > JOYIN > JVR20N151K11PU5
JVR20N151K11PU5 JOYIN
JVR-N-series.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: zinc-oxide; THT; 95VAC; 125VDC; 150V; 6.5kA; Ø20mm; Ø: 20mm
Type of varistor: zinc-oxide
Mounting: THT
Max. operating voltage: 95V AC; 125V DC
Varistor voltage: 150V
Varistor max current 8/20µs: 6.5kA
Terminal pitch: 10mm
Body dimensions: Ø20mm
Diameter: 20mm
Height: 20mm
Energy E10/1000µs: 88J
Manufacturer series: STANDARD
Tolerance: ±10%
Power: 1W