Продукція > JOYIN > JVT10N511K87PU5
JVT10N511K87PU5 JOYIN
JVT-N-series.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: zinc-oxide; THT; 320VAC; 418VDC; 510V; 2.5kA; Ø10mm; 74J
Type of varistor: zinc-oxide
Mounting: THT
Max. operating voltage: 320V AC; 418V DC
Varistor voltage: 510V
Varistor max current 8/20µs: 2.5kA
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: Ø10mm
Diameter: 10mm
Height: 10mm
Energy E10/1000µs: 74J
Manufacturer series: JVT
Tolerance: ±10%
Power: 0.4W