Продукція > JOYIN > JVT14N271K87PU5
JVT14N271K87PU5 JOYIN
JVT-N-series.pdf
Виробник: JOYIN
Category: THT varistors
Description: Varistor: zinc-oxide; THT; 175VAC; 225VDC; 270V; 4.5kA; Ø14mm; 79J
Manufacturer series: JVT
Kind of package: bag
Power: 0.6W
Energy E10/1000µs: 79J
Tolerance: ±10%
Max. operating voltage: 175V AC; 225V DC
Varistor voltage: 270V
Varistor max current 8/20µs: 4.5kA
Mounting: THT
Leads: straight
Type of varistor: zinc-oxide
Terminal pitch: 7.5mm
Height: 14mm
Diameter: 14mm
Body dimensions: Ø14mm