K153M10X7RF53H5
K153M10X7RF53H5 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
kseries.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm)
Capacitance: 0.015 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm), Capacitance: 0.015 µF.