Продукція > KACON > K16-272-R-12VDC
K16-272-R-12VDC
K16-272-R-12VDC Kacon
K16.pdf
Виробник: Kacon
Description: 16MM SWITCH PUSH ROUND DPDT RED
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Red
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 110 V
на замовлення 21 шт:
Написати відгук
Description: 16MM SWITCH PUSH ROUND DPDT RED, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Round, Button, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Red, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 110 V.