Продукція > NKK SWITCHES > KB15MKW01-12-FF
KB15MKW01-12-FF NKK Switches
kbilluminated.pdf
Виробник: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: Incandescent, Green
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Green
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: Incandescent, Green, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.30mm Dia, Color - Actuator/Cap: Green, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.