Продукція > KOINO > KBL16SM-L2CG2
KBL16SM-L2CG2
KBL16SM-L2CG2 KOINO
12_16mm_Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: 16mm PUSH BUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -15°C ~ 60°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Square, Button
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia