Продукція > KOINO > KBL25WEM-L3A-Y22
KBL25WEM-L3A-Y22
KBL25WEM-L3A-Y22 KOINO
25_30mm_Switch.pdf
Виробник: KOINO
Description: 25mm EMERGENCY-STOP PUSH BUTTON
Features: Illuminated (Yellow)
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Voltage (Nominal): 230VAC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 25.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V