Продукція > KOINO > KBL30WER-L1C-R22
KBL30WER-L1C-R22
KBL30WER-L1C-R22 KOINO
25_30mm_Switch.pdf
Виробник: KOINO
Description: 30mm EMERGENCY-STOP PUSH BUTTON
Features: Illuminated (Red)
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Switch Function: Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Voltage (Nominal): 6 VDC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 25.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V