KEW1020R
KEW1020R KYORITSU
KEW1020R.pdf
Виробник: KYORITSU
Category: Portable digital multimeters
Description: Digital multimeter; LCD; (6000); VDC: 600mV,6V,60V,600V,1kV
Type of meter: digital multimeter
Kind of display used: LCD
Display parameters: (6000)
Illumination: yes
True effective value measurement: True RMS
DC voltage measuring range: 600mV; 6V; 60V; 600V; 1kV
DC voltage measuring accuracy: ±(0.5% + 3 digit)
AC voltage measuring range: 600mV; 6V; 60V; 600V; 1kV
AC voltage measuring accuracy: ±(1% + 3 digit)
Resistance measuring range: 600Ω; 6kΩ; 60kΩ; 600kΩ; 40MΩ
Resistance measuring accuracy: ±(0.5%+2 digit)
Capacitance measuring range: 60nF; 600nF; 6µF; 60µF; 600µF; 1mF
Capacitance measuring accuracy: ±(2%+ 5 digit)
Frequency measuring range: 99.99Hz; 999.9Hz; 9.999kHz; 99.99kHz
Frequency measuring accuracy: ±(0.1%+3 digit)
Diode test: 3V
Continuity test: acoustic indication; <90Ω
Duty cycle factor: 10...90%
Measuring instrument features: autoranging; HOLD function; MIN/MAX function
Standard equipment: mounting holder; test leads; user's manual
Battery/ rechargeable battery: battery LR03 AAA 1,5V x2
Power supply: battery LR03 AAA 1,5V x2
Conform to the norm: CAT II 1000V; CAT III 600V; CAT IV 300V; EN 61010
Dimensions (W x H x D): 75x155x40mm
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Portable digital multimeters, Description: Digital multimeter; LCD; (6000); VDC: 600mV,6V,60V,600V,1kV, Type of meter: digital multimeter, Kind of display used: LCD, Display parameters: (6000), Illumination: yes, True effective value measurement: True RMS, DC voltage measuring range: 600mV; 6V; 60V; 600V; 1kV, DC voltage measuring accuracy: ±(0.5% + 3 digit), AC voltage measuring range: 600mV; 6V; 60V; 600V; 1kV, AC voltage measuring accuracy: ±(1% + 3 digit), Resistance measuring range: 600Ω; 6kΩ; 60kΩ; 600kΩ; 40MΩ, Resistance measuring accuracy: ±(0.5%+2 digit), Capacitance measuring range: 60nF; 600nF; 6µF; 60µF; 600µF; 1mF, Capacitance measuring accuracy: ±(2%+ 5 digit), Frequency measuring range: 99.99Hz; 999.9Hz; 9.999kHz; 99.99kHz, Frequency measuring accuracy: ±(0.1%+3 digit), Diode test: 3V, Continuity test: acoustic indication; .