Продукція > KOINO > KH-2201EB-22-G
KH-2201EB-22-G
KH-2201EB-22-G KOINO
22mm_Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: 22mm EMERGENCY-STOP PUSH BUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -10°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.20mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V