KKB1021S28
KKB1021S28 Precision Electronics Corporation
MIL%20Style%202RV7.pdf
Виробник: Precision Electronics Corporation
Description: POT 1K OHM 2W CARBON REVERSE LOG
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±10%
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.875" (22.23mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.249" (6.32mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Reverse Logarithmic
Rotation: 314°
Number of Gangs: 2
Number of Turns: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 1K OHM 2W CARBON REVERSE LOG, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±10%, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.875" (22.23mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.249" (6.32mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 314°, Number of Gangs: 2, Number of Turns: 1.