KKB1041S28
KKB1041S28 Precision Electronics Corporation
MIL%20Style%202RV7.pdf
Виробник: Precision Electronics Corporation
Description: POT 100K OHM 2W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±10%
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.875" (22.23mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.249" (6.32mm)
Number of Gangs: 2
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: POT 100K OHM 2W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.875" (22.23mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.249" (6.32mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 314°, Number of Gangs: 2, Number of Turns: 1.0.