KLDR07.5T
KLDR07.5T Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CRTRDGE 7.5A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 7.5A
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Написати відгук
Description: FUSE CRTRDGE 7.5A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: 5AG, 10mm x 38mm (Midget), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Transformer Protection, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: CC, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.