KO128G2007
KO128G2007 E-Switch
KO.pdf
Виробник: E-Switch
Description: SWITCH KEYLOCK 2POS SPST 4A 125V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 4A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPST
Switch Function: Off-On
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Flat Key
Angle of Throw: 90°
Key Removable Positions: All
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.00mm Dia
Contact Material: Copper Alloy
Contact Timing: Not Specified
Voltage Rating - AC: 125 V
Number of Positions: 2
на замовлення 1697 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Key Switches and Locks, Description: Switch: key switch; Stabl.pos: 2; OFF-ON; SPST; Cutout: Ø19mm; KO, Contacts configuration: SPST, Max. contact resistance:: 10mΩ, Mounting hole diameter: Ø19mm, Body dimensions: Ø22x32mm, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, AC contacts rating @R: 2A / 250V AC, Min. insulation resistance: 200MΩ, Leads: for soldering, Type of switch: key switch, Switches features: the key can be removed at any position, Manufacturer series: KO, Switching method: OFF-ON, Mounting: on panel.
Інші пропозиції KO128G2007
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KO128G2007 KO128G2007 Виробник : E-Switch KO.pdf Keylock Switches 4A 125VAC 2A 250VAC Key Pull Pos. 1,2
товару немає в наявності
KO128G2007 Виробник : E-SWITCH KO128G2007.pdf KO-ESWITCH.pdf Category: Key Switches and Locks
Description: Switch: key switch; Stabl.pos: 2; OFF-ON; SPST; Cutout: Ø19mm; KO
Contacts configuration: SPST
Max. contact resistance:: 10mΩ
Mounting hole diameter: Ø19mm
Body dimensions: Ø22x32mm
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
AC contacts rating @R: 2A / 250V AC
Min. insulation resistance: 200MΩ