Продукція > KOINO > KPB16RAT-B1
KPB16RAT-B1
KPB16RAT-B1 KOINO
12_16mm_Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: 16mm PUSH BUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC), 270mA (DC)
Type: Standard
Switch Function: On-Off, Off-On
Operating Temperature: -15°C ~ 60°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Rectangular, Button
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.20mm Dia
Color - Actuator/Cap: Blue
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 250 V
Написати відгук
Description: 16mm PUSH BUTTON, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC), 270mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPST-NO/NC, Type: Standard, Switch Function: On-Off, Off-On, Operating Temperature: -15°C ~ 60°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Rectangular, Button, Ingress Protection: IP40, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.20mm Dia, Color - Actuator/Cap: Blue, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 250 V.