Продукція > KPS > KPS-MA100
KPS-MA100
KPS-MA100
KPS-MA100_Datasheet.pdf Instructionl_KPS_MA100_spa_eng.pdf
Виробник: KPS
Category: Insulation Resistance Meters
Description: Meter: insulation resistance; R range: 20÷200Ω; VAC: 200÷750V
Conform to the norm: CAT III 1000V; CAT IV 600V; EN 61010
Test: circuit continuity
Type of meter: insulation resistance
DC voltage measuring accuracy: ±(0.05% + 5 digit)
AC voltage measuring accuracy: ±(1.5% + 6 digit)
Body dimensions: 200x155x76mm
AC voltage measuring range: 200...750V
DC voltage measuring range: 200...1000V
Insulation resistance measuring accuracy: ±(1% + 5digit)
Resistance measuring range: 20...200Ω
Test voltage: 50V; 100V; 250V; 500V; 1kV
Weight with battery: 900g
Insulation resistance measuring ranges: 10kΩ...10GΩ
Battery/ rechargeable battery: battery AA 1,5V x6
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис KPS-MA100 KPS
Category: Insulation Resistance Meters, Description: Meter: insulation resistance; R range: 20÷200Ω; VAC: 200÷750V, Conform to the norm: CAT III 1000V; CAT IV 600V; EN 61010, Test: circuit continuity, Type of meter: insulation resistance, DC voltage measuring accuracy: ±(0.05% + 5 digit), AC voltage measuring accuracy: ±(1.5% + 6 digit), Body dimensions: 200x155x76mm, AC voltage measuring range: 200...750V, DC voltage measuring range: 200...1000V, Insulation resistance measuring accuracy: ±(1% + 5digit), Resistance measuring range: 20...200Ω, Test voltage: 50V; 100V; 250V; 500V; 1kV, Weight with battery: 900g, Insulation resistance measuring ranges: 10kΩ...10GΩ, Measuring instrument features: automatic power-off; datalogging; logging of MAX, MIN, AVG; low battery indicator; polarization index (PI) and dielelectric absorption ratio (DAR), Battery/ rechargeable battery: battery AA 1,5V x6.