Продукція > ITT CANNON, LLC > KPSE01E12-10PF42
KPSE01E12-10PF42 ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
на замовлення 1298 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.