Продукція > ITT CANNON, LLC > KPSE02E22-21PWA206
KPSE02E22-21PWA206 ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 1000VAC, 1400VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 21
Orientation: W
Shell Size - Insert: 22-21
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Black Zinc
Primary Material: Metal
на замовлення 297 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 1000VAC, 1400VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 21, Orientation: W, Shell Size - Insert: 22-21, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black Zinc, Primary Material: Metal.