Продукція > ITT CANNON, LLC > KPSE06F14-12SF187
KPSE06F14-12SF187 ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 12
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Primary Material: Metal
на замовлення 489 шт:
Написати відгук
Description: CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 12, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.