KPT07A18-32PEX ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 32POS GOLD SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 32
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 18-32
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder
Mounting Feature: Bulkhead
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
на замовлення 23 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 32POS GOLD SOLDER, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 32, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 18-32, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Mounting Feature: Bulkhead, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.