Продукція > ITT CANNON, LLC > KPT1USSB5-22-41P
KPT1USSB5-22-41P ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 41POS W/PIN INLINE
Features: Potted, Shielding Device, Shrink Boot
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 41
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-41
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Primary Material: Metal
на замовлення 118 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 41POS W/PIN INLINE, Features: Potted, Shielding Device, Shrink Boot, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 41, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-41, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.