KPT2A22-36SEX ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT FMALE 36POS GOLD SLDR
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 36
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-36
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
на замовлення 96 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 36POS GOLD SLDR, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 36, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-36, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.