KPT2E22-41PEW ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 41POS GOLD SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 41
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-41
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 41POS GOLD SOLDER, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 41, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-41, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.