KPT7A12-10SEX ITT Cannon, LLC
KPT%2CKPSE%2CKPTC_Catalog.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder
Mounting Feature: Bulkhead
Primary Material: Metal
на замовлення 83 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Mounting Feature: Bulkhead, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.