KRPA-11AY-24
KRPA-11AY-24 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_KRPA&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, 8 Pin (Octal)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1200VA
на замовлення 108 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, 8 Pin (Octal), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 84 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1200VA.
Інші пропозиції KRPA-11AY-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KRPA-11AY-24 KRPA-11AY-24 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_KRPA_0715-718593.pdf General Purpose Relays DPDT 5A 24VAC