KRPA-11AY-240
KRPA-11AY-240 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_KRPA&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, 8 Pin (Octal)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1200VA
на замовлення 131 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, 8 Pin (Octal), Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1200VA.
Інші пропозиції KRPA-11AY-240
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KRPA-11AY-240 KRPA-11AY-240 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_KRPA_0715-718594.pdf General Purpose Relays DPDT 5A 240VAC