Продукція > KOINO > KSEB2262C-12
KSEB2262C-12
KSEB2262C-12 KOINO
Safety%20Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 3PST-2NC/1NO
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V