Продукція > KOINO > KSEB2263C-22
KSEB2263C-22
KSEB2263C-22 KOINO
Safety%20Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V