Продукція > KOINO > KSL16RS3-2
KSL16RS3-2
KSL16RS3-2 KOINO
12_16mm_Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: 16mm SELECTOR SWITCH
Features: Bezel - Rectangular
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Type: Standard
Switch Function: On-Off, Off-On
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination: Non-Illuminated
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.20mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 24 V