Продукція > KOINO > KSL16SAK2-2
KSL16SAK2-2
KSL16SAK2-2 KOINO
12_16mm_Switches.pdf
Виробник: KOINO
Description: 16mm SELECTOR SWITCH
Features: IP40
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Flat Key
Angle of Throw: 45°
Key Removable Positions: All
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.20mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 24 V