KST-20D25-0001
KST-20D25-0001 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-20d25-0001.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: 20mm 8 KST-20D25-0001 1.8 0.6 0.
Packaging: Case
Voltage - Rated: 6.16VDC
Size / Dimension: Square - 0.787" x 0.787" (20.00mm x 20.00mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 3.12 / 22
Diameter - Shaft: 0.157" (4.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.630" (16.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.669" (17.00mm)
NEMA Frame Size: 8
Current Rating (Amps): 0.6 A
Coil Resistance: 10 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: 20mm 8 KST-20D25-0001 1.8 0.6 0., Packaging: Case, Voltage - Rated: 6.16VDC, Size / Dimension: Square - 0.787" x 0.787" (20.00mm x 20.00mm), Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 3.12 / 22, Diameter - Shaft: 0.157" (4.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.630" (16.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.669" (17.00mm), NEMA Frame Size: 8, Current Rating (Amps): 0.6 A, Coil Resistance: 10 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.