KST-20D25-E-0004
KST-20D25-E-0004 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-20d25-e-0004.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: Discover the KST-20D25-E-0004, a
Features: Round Shaft
Packaging: Case
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 0.787" x 0.787" (20.00mm x 20.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 2.83 / 20
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.157" (4.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.606" (15.40mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
Current Rating (Amps): 500 mA
Coil Resistance: 12.5 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 12 шт:
Написати відгук
Description: Discover the KST-20D25-E-0004, a, Features: Round Shaft, Packaging: Case, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 0.787" x 0.787" (20.00mm x 20.00mm), Type: Hybrid, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 2.83 / 20, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.157" (4.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.606" (15.40mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), Current Rating (Amps): 500 mA, Coil Resistance: 12.5 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.