KST-28D18-E-0003
KST-28D18-E-0003 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-28d18-e-0003.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: Explore the KST-28D18-E-0003, a
Features: Flatted Shaft
Packaging: Case
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.102" x 1.102" (28.00mm x 28.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 7.08 / 50
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.906" (23.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.492" (12.50mm)
Current Rating (Amps): 1 A
Coil Resistance: 2.1 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: Explore the KST-28D18-E-0003, a, Features: Flatted Shaft, Packaging: Case, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.102" x 1.102" (28.00mm x 28.00mm), Type: Hybrid, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 7.08 / 50, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.906" (23.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.492" (12.50mm), Current Rating (Amps): 1 A, Coil Resistance: 2.1 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.