KST-42D22-D-0003
KST-42D22-D-0003 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-42d22-d-0003.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: 42mm 17 KST-42D22-D-0003 1.8 1.6
Packaging: Case
Voltage - Rated: 3VDC
Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 14.16 / 100
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.867" (22.00mm)
NEMA Frame Size: 17
Current Rating (Amps): 1.6 A
Coil Resistance: 1.9 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: 42mm 17 KST-42D22-D-0003 1.8 1.6, Packaging: Case, Voltage - Rated: 3VDC, Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm), Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 14.16 / 100, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.867" (22.00mm), NEMA Frame Size: 17, Current Rating (Amps): 1.6 A, Coil Resistance: 1.9 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.