KST-42D30-EA-0014
KST-42D30-EA-0014 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-42d30-ea-0014.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: The KST-42D30-EA-0014 two-phase
Features: Flatted Shaft
Packaging: Case
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Wire Leads with Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 87.8 / 620
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
Current Rating (Amps): 2 A
Coil Resistance: 1.8 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: The KST-42D30-EA-0014 two-phase, Features: Flatted Shaft, Packaging: Case, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm), Type: Hybrid, Termination Style: Wire Leads with Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 87.8 / 620, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), Current Rating (Amps): 2 A, Coil Resistance: 1.8 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.