KST-42D41-0001
KST-42D41-0001 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-42d41-0001.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: 42mm 17 KST-42D41-0001 1.8 2 0.7
Packaging: Case
Voltage - Rated: 4VDC
Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 60.89 / 430
Diameter - Shaft: 0.250" (6.35mm)
Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.811" (20.60mm)
NEMA Frame Size: 17
Current Rating (Amps): 2 A
Coil Resistance: 2 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 997 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 42mm 17 KST-42D41-0001 1.8 2 0.7, Packaging: Case, Voltage - Rated: 4VDC, Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm), Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 60.89 / 430, Diameter - Shaft: 0.250" (6.35mm), Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.811" (20.60mm), NEMA Frame Size: 17, Current Rating (Amps): 2 A, Coil Resistance: 2 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.