KST-57D33-0002
KST-57D33-0002 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-57d33-0002.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: 57mm 23 KST-57D33-0002 1.8 4.2 1
Packaging: Case
Voltage - Rated: 1.89VDC
Size / Dimension: Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 155.77 / 1100
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 1.023" (26.00mm)
NEMA Frame Size: 23
Current Rating (Amps): 4.2 A
Coil Resistance: 0.45 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 998 шт:
Написати відгук
Description: 57mm 23 KST-57D33-0002 1.8 4.2 1, Packaging: Case, Voltage - Rated: 1.89VDC, Size / Dimension: Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm), Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 155.77 / 1100, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm), Length - Shaft and Bearing: 1.023" (26.00mm), NEMA Frame Size: 23, Current Rating (Amps): 4.2 A, Coil Resistance: 0.45 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.