KST-60D65-0002
KST-60D65-0002 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-60d65-0002.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: 60mm 24 KST-60D65-0002 1.8 4.2 3
Packaging: Case
Voltage - Rated: 3.36VDC
Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 198.28 / 1400
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.969" (50.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.984" (25.00mm)
NEMA Frame Size: 24
Current Rating (Amps): 4.2 A
Coil Resistance: 0.8 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: 60mm 24 KST-60D65-0002 1.8 4.2 3, Packaging: Case, Voltage - Rated: 3.36VDC, Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm), Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 198.28 / 1400, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.969" (50.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.984" (25.00mm), NEMA Frame Size: 24, Current Rating (Amps): 4.2 A, Coil Resistance: 0.8 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.