KST-60E34-0001
KST-60E34-0001 Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
kst-60e34-0001.pdf
Виробник: Guangdong Kaifull Electronics Technology Co., Ltd.
Description: 57mm 23 KST-60E34-0001 1.2 5.8 0
Packaging: Case
Voltage - Rated: 1.86VDC
Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 1700 / 12000
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.962" (49.85mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.827" (21.00mm)
NEMA Frame Size: 23
Current Rating (Amps): 5.8 A
Coil Resistance: 0.32 Ohms
Steps per Revolution: 300.0
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: 57mm 23 KST-60E34-0001 1.2 5.8 0, Packaging: Case, Voltage - Rated: 1.86VDC, Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm), Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 1700 / 12000, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.962" (49.85mm), Length - Shaft and Bearing: 0.827" (21.00mm), NEMA Frame Size: 23, Current Rating (Amps): 5.8 A, Coil Resistance: 0.32 Ohms, Steps per Revolution: 300.0.